Meghosszabbították a pályázati felhívás határidejét – A környezeti bűnözésről szóló különkiadás

Meghosszabbították a pályázati felhívás határidejét – A környezeti bűnözésről szóló különkiadás

2023. november 20.

A környezeti bűnözés elleni küzdelem támogatása érdekében az EU Rendészeti Képzési Ügynöksége (CEPOL) 2024-ben az Európai Rendészeti Kutatási Értesítő különkiadását tervezi. A Bulletin jelen száma, a maga nemében az első, amely egy konkrét bűnügyi területet fed le, célja, hogy hozzájáruljon a környezeti bűnözés jobb megértéséhez, és hozzáadott értékkel bíró képzési kézikönyvként szolgáljon a rendészeti felsőoktatási programok számára.

A CEPOL felkéri a bűnüldözési és igazságügyi tisztviselőket, akadémikusokat, tudósokat, döntéshozókat, diákokat és gyakorlati szakembereket, hogy nyújtsák be irataikat azzal a céllal, hogy hozzájáruljanak a közelmúltban a környezet elleni bűnözési minták mélyebb megértéséhez, valamint a hatékony hírszerzési, nyomozási és általános végrehajtási információk cseréjéhez, és együttműködési gyakorlatok.

A következő altémák különösen érdekesek:

  • Környezeti bűnözés, regionális minták, bűnözési útvonalak;
  • Kihívások a környezeti bűnözés elleni küzdelemben;
  • Felderítési, hírszerzési, nyomozati és kriminalisztikai gyakorlatok a környezeti bűnözés elleni küzdelemben;
  • Kiber- és pénzügyi nyomozások a környezeti bűnözés elleni küzdelemben;
  • Korrupció és dokumentumcsalás a környezeti bűnözés területén;
  • A közigazgatási hatóságok szerepe a környezeti bűnözés elleni küzdelemben;
  • Ágazatokon átnyúló és határokon átnyúló együttműködés;
  • Együttműködési lehetőségek harmadik országokkal a környezeti bűnözés elleni küzdelemben;
  • A civil szervezetek és más nem állami szervezetek szerepe.

Bármilyen más, környezeti bűnözési szempontokat felölelő témát is szívesen fogadunk!

Fontos tudnivalók a papírok benyújtásával kapcsolatban:

A meghosszabbított beküldési határidő 2024. január 15. A hozzászólásokat kizárólag a research.bulletin@cepol.europa.eu e-mail címre küldjük.

A hozzászólások javasolt hossza: 2000 és 5000 szó között, lábjegyzetekkel és hivatkozásokkal együtt. Kérjük, vegye figyelembe a következőket is:

  • Az első oldalon a következőket kell tartalmaznia: a közreműködő(k) teljes neve, intézményi hovatartozás(ok), e-mail cím (kötelező); telefonszám (nem kötelező).
  • második oldalon kérjük, adjon meg egy legfeljebb 250 szóból álló kivonatot, és adjon meg legfeljebb 5 kulcsszót.

A benyújtott hozzászólásokat a benyújtott anyagok típusától függően felülvizsgálati eljárásnak vetjük alá.

Olvassa el a kézirat-beküldéssel kapcsolatos teljes útmutatót itt .

Háttér-információ

A környezeti bűnözés elleni küzdelem a bűnügyi fenyegetések elleni európai multidiszciplináris platform (EMPACT 2022–2025) egyik prioritása. E kihívás megelőzése és kezelése globális prioritás. Ennek a kihívásnak a megválaszolásához elengedhetetlen egy olyan hatóságok, ügynökségek és szervezetek hálózata, amelyek együtt tudnak dolgozni e jelenség kezelésében. Ebben a hálózatban a bűnüldöző hatóságok létfontosságú szerepet játszanak. A környezeti bűnözés érinti az EU belső biztonságát, különösen határokon átnyúló dimenziója miatt. Ennek a jelenségnek a sokféle kockázata, valamint az új modus operandi megjelenése mélyreható kutatást tesz szükségessé a vezető kriminalista gyakorlatok felkutatására, olyan ismeretekre, amelyek ennek megfelelően felhasználhatók a rendészeti szakemberek rendelkezésére álló tananyagok frissítésére.

Az év elején a CEPOL megszervezte első workshopját a környezeti bűnözésről . Ez a tevékenység egyedülálló tanulási és hálózatépítési lehetőséget kínált a bűnüldöző szakemberek, akadémikusok és kutatók számára. A kutatási eredmények, a kifejlesztett technológiák és eszközök összekapcsolásával a bűnüldözési gyakorlattal a közös erőfeszítések fokozhatók a környezeti bűnözés megelőzésében és leküzdésében.

E kezdeményezés folytatásaként a CEPOL a környezeti bűnözéssel foglalkozó európai bűnüldözési kutatási értesítő különkiadását teszi közzé. A cél az, hogy a gyakorlati szakemberek, oktatók és oktatók ötleteit és perspektíváit összehozza a területen dolgozó kutatókkal és akadémiai tudósokkal; elősegítve ezzel a tudás és szakértelem megosztását, amely elősegítheti a szélesebb körű vitákat erről a fontos témáról.

Forrás: https://www.cepol.europa.eu/newsroom/news/deadline-extended-call-papers-special-bulletin-edition-environmental-crime

4544