Hogyan deríthetők fel a sorozat-bűncselekmények?

Hogyan deríthetők fel a sorozat-bűncselekmények?

2024/03/25
 
1_sorozatbuncselekmenyek_nyomaban_2024-2

 

Sorozatbűncselekmények nyomában címmel tudományos konferenciát tartott a Rendészettudományi Kar (RTK) Kriminálpszichológiai Tanszéke március 22-én a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Széchenyi Díszteremében. A tanácskozáson Fiatal kutatók mutatták be kutatási területeiket, amelyekben a többi között arra keresték a választ, hogyan deríthetők fel a leghatékonyabban a sorozatbűncselekmények.

Haller József tanszékvezető bevezetőjében emlékeztetett, hogy ez a konferencia hét évvel ezelőtt született meg, a mostani volt a hatodik alkalom és reményét fejezte ki, hogy immár hagyomány lett az eseményből. „A konferencia egyfajta seregszemle, amelyben a fiatal, a kriminálpszichológiával foglalkozó kutatók megmutathatják magukat” – fogalmazott Haller József.

Az eseményen az előadók kitértek arra, hogy a mesterséges intelligencia hogyan tud segíteni a sorozatbűncselekmények felderítésében, milyen új kutatások alapján vizsgálják a sorozatbűncselekményekben fellelhető szexuális motivációt, valamint szóba került a trauma és függőség kapcsolata is a fogvatartott nők esetében.

A konferencia előadásairól részletek az NKE tudományos-ismeretterjesztő portálján, a ludovika.hu cikkében olvashatók.

 

Szöveg: Harangozó Éva

Fotó: Szilágyi Dénes

 

Forrás: NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM (uni-nke.hu)

4744